06 kwietnia 2021

Tuż przed świętami wielkanocnymi uczniowie SP13 wzięli udział w międzyszkolnym konkursie:  Pierwsza europejska Ustawa Rządowa, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3.

Konkurs został przeprowadzony z okazji przypadającej w tym roku  230. rocznicy  uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie musieli wykazać się znajomością faktów, które miały miejsce w XVIII wieku, a także  umiejętnością korzystania z mapy oraz interpretowania skali. Pytania dotyczyły reform Sejmu Wielkiego, Konstytucji 3 Maja, konfederacji targowickiej i wydarzeń związanych z drugim rozbiorem Polski. Kacper Kinel i Martyna Szurek - uczniowie klasy 8 b zdobyli maksymalną ilość punktów jako jedyni z 12 uczestników i tym samym zwyciężyli w konkursie. O miejscu na podium zadecydował czas, w jakim uczestnicy rozwiązali test. Kacper Kinel zajął I miejsce, Martyna Szurek II.

Serdeczne gratulacje.

Marzena Iwan