Właściwa reakcja świadków - w kilka chwil od wypadku - jest jednym z najważniejszych momentów dającym szanse na przeżycie poszkodowanym w nim. Umiejętne podejście do procesu resuscytacji diametralnie zwiększa szanse na ratunek dla osób, których serce nagle przestaje pracować. Należy pamiętać, że każdy z nas – nawet dziecko – jest w stanie odwrócić ten proces, ratując ludzkie życie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – nieprzerwanie od kilku lat – jest organizatorem ogólnopolskiej akcji „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Siemianowicka Trzynastka znajduje się w gronie ponad 12 tys. szkół podstawowych, które regularnie angażują się w promowanie odważnego i umiejętnego działania ratującego życie.

Udział w akcji WOŚP-u to świetna okazja, by przypomnieć i utrwalić właściwe nawyki, które mają moc ratowania ludzkiego życia. Tak niebywale istotna kwestia nie pozostawia wątpliwości, że tego dnia, o tej porze, wszyscy powinniśmy z pełnym zaangażowanie brać w niej aktywny udział.

"Ratujemy i uczymy ratować"