Kuchciki są znakomitymi rachmistrzami – przeliczamy masy naszych składników z wagi na objętość  i w drugą stronę, obliczamy ilości towarów z 1 na 2 lub 3 porcje…(poznajemy „wielokrotność”). Postanowiliśmy zaistnieć w TL Pi ; przygotowaliśmy „cyfrowy” poczęstunek dla uczestników.

B. Bogaczyk

Quiver - rozszerzona rzeczywistość

Tydzień z liczba Pi zakończyła zabawa z aplikacją Quiver – 3D. Aplikacja pozwala uwolnić duszę artysty z jednoczesnym wejściem w interakcję z pokolorowanym obrazkiem poprzez dotknięcie ekranu tabletu czy smartfonu. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości model z rysunku zmienia się w trójwymiarowy obiekt, który nie tylko posiada barwy użytych przez nas kredek, ale także potrafi się animować. Uczniowie mogli obserwować jak z siatki wybranej bryły powstaje jej model. Bryłę można było dotknąć, przesunąć, obrócić i przyjrzeć się jej z każdej strony także w powiększeniu, a nawet upamiętnić na zdjęciu Zajęcia były wspaniałym przykładem połączenia zabawy z nauką z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.
Katarzyna Mocek, Aleksandra Nita, Hanna Krzysztof, Monika Stępień,

Urodziny Liczby PI
A.Nita, K.Mocek, H.Krzysztof, M.Stępień, B. Bogaczyk

Skanowanie kodów QR

Kolejny dzień tygodnia z liczbą Pi upłynął na skanowaniu kodów QR w celu odczytania ukrytych pod nimi zadań. Na każdym piętrze znajdowało się 5 kodów zróżnicowanych kolorystycznie zależnie od poziomu trudności zadań i klasy dla której zostały przeznaczone. Zadania należało rozwiązać i oddać w czwartek w wersji papierowej nauczycielowi matematyki. Z kolei popołudniu miało miejsce spotkanie z łamigłówkami, zagadkami i krzyżówkami matematycznymi. Było wesoło i matematycznie.

KAHOOT

12 marca świętowaliśmy drugi dzień Tygodnia Liczby PI Z wielkim entuzjazmem uczniowie klas 4-5 oraz 6-7-8 uczestniczyli w matematycznych zmaganiach z wykorzystaniem aplikacji KAHOOT. Rywalizacja była wielka i pełna emocji. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z dziedziny matematyki, a także wspaniale rozwiązywali zadania wymagające logicznego myślenia. Liczyła się też szybkość w udzielaniu prawidłowych odpowiedzi. Dla wszystkich była to świetna zabawa. A może i Wam drodzy czytelnicy uda się rozwiązać jedno z zadań: "Szły gęsi gęsiego, jedna za drugą. Ile szło gęsi?" Zwycięzcami interaktywnego quizu matematyczno – logicznego z aplikacja KAHOOT zostali: w kategorii klas4-5 1. Zuzanna Dąbrowa z klady 5a 2. Julia Krzysztof z klasy 4a 3. Lena Kubin z klasy 5c w kategorii klas 6-7-8 1. Magdalena Pytlos z klasy 8c 2. Emilia Śliwa z klasy 7a 3. Karolina Duży z klasy 8a Serdecznie wszystkim gratulujemy i cieszymy się, ze dzisiejszy dzień przysporzył uczniom wielu matematycznych wrażeń.

K. Mocek, A. Nita, H. Krzysztof

Rozpoczęliśmy dzisiaj tydzień z liczbą Pi. Wszyscy chętni uczniowie mogli zagrać w różnego rodzaju planszowe lub karciane gry matematyczne: "Trzy obok siebie", "Szalone zakupy" czy "Pospiesz się ślimaku". Zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Tydzień Liczby Pi