Niepodległa w tle

Niepodległa

W naszej palcówce od ubiegłego roku szkolnego trwa realizacja projektu Niepodległa. Związany jest on ze zbliżającą się setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach realizacji projektu zostały zorganizowane różne wycieczki, których głównym celem było krzewienie patriotyzmu lokalnego oraz pokazanie doniosłej roli Śląska w drodze ku niepodległość. Na lekcjach i dodatkowych spotkaniach przeprowadzono zajęcia poświęcone Irenie Sendlerowej. W szkole dużą popularnością cieszyła się akcja Pomoc w słoikach. Ponadto uczniowie brali udział w seansach filmowych, warsztatach historycznych oraz konkursach humanistycznych, których główną tematyką była niepodległość.

Wraz z nowym rokiem szkolnym zaplanowano nowe przedsięwzięcia. Uczniowie sadzili żonkile, niebawem pojadą na kolejną wycieczkę z Niepodległą w tle, będą uczestniczyć w warsztatach o charakterze historyczno – polonistycznym. Aktualnie rozpoczęły się pierwsze próby do akademii z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Niebawem odbędzie się konkurs pieśni oraz wierszy patriotycznych.

Projekt Niepodległa ma na celu pokazanie młodemu człowiekowi, czym jest wolność, ojczyzna oraz uświadomienie ważnej roli naszego regionu w dziejach państwa polskiego.