O tym, że potwierdza się myśl św. Franciszka z Asyżu zacytowana w tytule, mogli przekonać się uczniowie klas VIII, którzy podjęli wolontariat wśród osób niepełnosprawnych. Od bieżącego roku szkolnego nasza szkoła nawiązała współpracę w zakresie wolontariatu z Domem Pomocy Społecznej. To oznacza, że chętni uczniowie poświęcają w sobotę swój wolny czas, aby umilić życie pensjonariuszkom. Ósmoklasiści z wielkim zapałem, ale też taktem i wyczuciem podjęli to zadanie. Przychodząc do Domu Opieki zawsze z życzliwością wita nas siostra Fryderyka, która jest dyrektorem ośrodka. Obecnie mamy za sobą już trzy wizyty. W ich ramach proponowaliśmy różnego rodzaju zabawy, gry i tańce. W grudniu podarowaliśmy maskotki zrobione w szkole w ramach kółka plastycznego prowadzonego pod okiem pani Adamczak. Odwiedzając ich w styczniu zrobiło się karnawałowo wspólnym śpiewom, tańcom wśród ogólnej radości nie było końca. Panie coraz bardziej się do nas przyzwyczajają i z coraz większym uśmiechem i otwartością serca witają nas w swoim domu, a my sami czujemy się szczęśliwi, że możemy czynić coś dobrego, wnosząc iskierkę miłości w ich życie.

M. Brem

Dając - otrzymujemy, czyli o wolontariuszach

w Domu Pomocy Społecznej