10 grudnia 2019

Grudzień 2019 roku to w Szkole Podstawowej nr 13 w Siemianowicach Śląskich czas intensywnych działań zmierzających do realizacji założeń projektu Bo jesteśmy stąd. Po wycieczkach, których celem była Góra Św. Anny, a także Muzeum Chleba w Radzionkowie, tym razem grupa uczniów - pod przewodnictwem koordynatorów projektu - udała się do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa Unesco stał się idealnym miejscem, by oddać należny szacunek wszystkim górnikom, których święto przypada właśnie 4 grudnia. Spacer podziemnymi korytarzami - a także zalanymi sztolniami - dostarczył wiele emocji i poszerzył wiedzę uczniów z zakresu historii i tradycji Górnego Śląska, a także wzmocnił przekonanie, iż praca kilkadziesiąt czy nawet kilkaset metrów pod ziemią była i jest niezwykle trudna oraz niebezpieczna.

Wycieczka do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach