Szkoła Podstawowa nr 13 im. Józefa Skrzeka

w Siemianowicach Ślaskich

Wieczór z Patronem

Tradycją już stało się organizowanie  w naszej szkole Wieczoru z Patronem, podczas którego nawiązujemy do życia i działalności Józefa Skrzeka. Dzięki temu jest on postrzegany przez uczniów jako  patriota i człowiek honoru.

30 listopada kolejny raz nasi wychowankowie bardzo licznie pojawili się na zajęciach (przygotowanych przez nauczycieli Trzynastki) poświęconych pamięci naszego Patrona. Podzieleni na sześć grup zapoznali się z najważniejszym faktami z życia Józefa Skrzeka, a zdobytą wiedzę mogli wykorzystać podczas quizu. Wzięli udział w lekcji języka angielskiego, która dotyczyła scautingu oraz w zawodach sprawnościowych, w czasie których poczuli się jak prawdziwi harcerze. Ponadto zapoznali się z materiałami dotyczącymi Śląska i tradycji regionu oraz wykonywali ozdoby na świąteczny kiermasz.  Uczestniczyli również we wspólnym muzykowaniu, doskonaląc wykonanie Pieśni szkoły. Dopełnieniem całości było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Piątkowe wydarzenie nie byłoby możliwe bez współpracy z radą rodziców naszej szkoły (przewodniczący pojawił się na wieczorze osobiście, za co serdecznie dziękujemy).

Radość, ciepło i emocje, jakie towarzyszyły temu spotkaniu pozwoliły mroźną aurę uczynić niezauważalną. Zakończeniu spotkania towarzyszył „korytarzowy” minikoncert akompaniującego sobie na gitarze dyrektora szkoły - Krzysztofa Zyski i wtórującemu mu na perkusji pana Jarka Janika. Magiczny klimat, który towarzyszył tego wieczoru zapisze się pewnie na długo we wspomnieniach jego uczestników.

 

Marzena Iwan, Izabela Janowska, Marta Kuczyk

Więcej zdjęć w galerii!

 

14 grudnia 2018