11 grudnia 2018

Każdy zawód wymaga innych umiejętności i związany jest z rozmaitymi zadaniami. Uczy odpowiedzialności, punktualności oraz sumienności. Właśnie o tym mogli się przekonać uczniowie klasy VI B i VIC.

9 listopada 2018 roku miała miejsce wizyta w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich. Podczas spotkania dzieci sprawdziły swoją wiedzę w teleturnieju Milionerzy. Aktywnie uczestniczyły w zabawie, która angażowała całą grupę uczestników wizyty.

Następnie uczniowie udali się na zajęcia warsztatowe związane z następującą tematyką: fryzjerstwo, mechanika maszyn i urządzeń, budownictwo oraz handel. Wszyscy już wiedzą jak trudnym zajęciem jest praca sprzedawcy, malarza czy stylisty włosów. Dzieci malowały ściany, przygotowywały tapety do dekoracji pokoju, badały strukturę włosa oraz obsługiwały kasę. Dodatkowo tworzyły plakaty dotyczące popularnych zawodów.

Wizyta w sąsiadującej szkole była dla wszystkich doskonałą okazją do zapoznania się z obowiązkami ludzi, których spotykamy każdego dnia, a których praca jest bardzo cenna i niezbędna w życiu.

 

Marta Kuczyk, Marzena Iwan

 

W poszukiwaniu przyszłego zawodu

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Józefa Skrzeka

w Siemianowicach Ślaskich