11 kwietnia 2021

Miło nam poinformować, że dwoje uczniów z naszej szkoły odniosło duży sukces w konkursie z języka niemieckiego o nazwie “Lust auf Lesen”, który zorganizowany został przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego.

Uczniowie klasy 8b – Kacper Kinel oraz Klaudia Zbieralska (przygotowani przez panią Natalię Pisarzowską) - podeszli do pierwszego etapu konkursu, który odbył się 11 lutego 2021 roku w trybie on-line. Oboje uzyskali wysokie wyniki, co umożliwiło im przejście do kolejnej części - tym razem o zasięgu regionalnym.

W ramach przygotowań do wyżej wymienionej, uczniowie wzięli udział w kilku dodatkowych zajęciach, na których omówiono zagadnienia obowiązujące na kolejnym etapie.

Ten – zwyczajowo – stał na bardzo wysokim poziomie i skutecznie weryfikował niemałą wiedzę uczestników. Na początku kwietnia otrzymaliśmy bardzo dobrą informację - jeden z naszych uczniów - Kacper Kinel - zakwalifikował się do ogólnopolskiego finału. Jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli, odbędzie się on 25 kwietnia 2021 r. w Warszawie w Instytucie Goethego.  Trzymajmy kciuki!

 

Uczeń Trzynastki w ogólnopolskim finale konkursu z języka niemieckiego!

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Józefa Skrzeka

w Siemianowicach Ślaskich