16 stycznia 2020

Po raz dwudziesty ósmy uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 13 w Siemianowicach Śląskich włączyli się w akcję zbiórki na rzecz Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Pierwsi wolontariusze, wyposażeni w orkiestrowe akcesoria i skarbonki pojawili się na ulicach Siemianowic Śląskich jeszcze przed siódmą rano – prawie godzinę przed wschodem słońca. Aura w tym roku okazała się dla nich bardzo łaskawa, więc całodzienne kwestowanie, chociaż wymagało hartu i wytrwałości, nie było zbyt uciążliwe. Mieszkańcy przyjmowali obecność uczniów bardzo życzliwie i chętnie wspierali „Orkiestrę”, wrzucając do skarbonek całkiem pokaźne datki. Nad bezpieczeństwem kwestujących, jak co roku, czuwali nauczyciele i siemianowiccy policjanci. Wolontariusze ze sztabu przy Szkole Podstawowej nr 13 obecni byli także w Willi Fitznera i Siemianowickim Centrum Kultury. Występy dzieci i młodzieży przeplatane były tam licytacją orkiestrowych gadżetów. Zebrano całkiem pokaźne kwoty: w Willi Fitznera wylicytowano za 1364,5 złotych, a w Siemianowickim Centrum Kultury za 945 złotych. Po przeliczeniu w sztabie zawartości skarbonek okazało się, że zawierały ponad piętnaście tysięcy złotych.

W sumie kwota zebrana w trzynastkowym sztabie wyniosła:

18,038,05 złotych i 11 euro

Tegoroczna akcja WOŚP przebiegała pod hasłem „Dla dziecięcej medycyny zabiegowej”. Dla uczniów i ich opiekunów było to wspaniałe doświadczenie i powód do satysfakcji. Wystarczy tylko chcieć, aby pomóc drugiemu człowiekowi, wystarczy „dzielić się dobrem”…

Krzysztof Zyska

Trzynastka zagrała 28 raz!