06 stycznia 2019

     Za oknem prószy śnieg, termometry pokazują temperaturę poniżej zera, zima zagościła w naszym mieście. Nikt nie myśli o dalekich podróżach, pakowaniu walizek czy o wakacjach. Każdy spieszy do domu, by ogrzać się pod ciepłym kocem z kubkiem dobrej herbatki. Na przekór warunkom atmosferycznym uczniowie klas: 5a i 5b postanowili wyruszyć w podróż…dookoła świata.

   W piątkowe popołudnie udali się do Teatru im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach na spektakl „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem”. Ponad 100-minutowe przedstawienie, oparte na motywach powieści Juliusza Verne’a, zaprosiło młodych widzów do niesamowitej podróży pociągiem, statkiem parowym, a nawet na grzbiecie słonia. Fabuła oparta została na przygodach Fileas’a Fogg’a, pewnego dżentelmen z Londynu, który założył się z kolegami, że przemierzy świat dookoła w 80 dni. Na scenie pojawiali się różni bohaterowie, były chwile grozy, śmiechu, wszystkiemu towarzyszyła wspaniała muzyka. Gra aktorów, humor, bogate stroje, ciekawa dekoracja to bez wątpienia mocne strony spektaklu.

   Uczniowie byli zachwyceni tym, co zobaczyli na scenie. Uznali, ze to doskonała rozrywka i intersująca forma spędzania czasu wolnego.

Beata Odróbka, Hanna Krzysztof, Michał Kamiński

 

 

Teatr im. Stanisława Wyspiańskiego

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Józefa Skrzeka

w Siemianowicach Ślaskich