08 maja 2022

Próbne egzaminy ósmoklasistów oraz długi weekend majowy sprawiły, że rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja obchodziliśmy w murach szkolnych 4 maja, w środę. Uczniowie przyszli ubrani do szkoły w barwach narodowych i na wybranej godzinie lekcyjnej tworzyli żywą flagę. Wszystkie zdjęcia znalazły się na  FB.

Nauczyciele otrzymali specjalnie przygotowany scenariusz zajęć, który został zrealizowany w każdej klasie. Uczniowie rozmawiali na temat reguł, zasad w życiu oraz starali się odpowiedzieć na pytanie, co to jest prawo i do czego każdy człowiek – obywatel powinien mieć prawo. Obejrzeli także wybrane filmy dotyczące obrad Sejmu Czteroletniego, rozwiązywali zadania z karty pracy oraz zastanawiali się nad siłą demokracji oraz potrzebą ustalenia zasad w rodzinie, w szkole i w państwie. Dodatkowo na lekcjach pojawiał się Stanisława August Poniatowski, który przemawiał do społeczności SP13.

Mamy nadzieję, że żywa lekcja historii zwróci uwagę młodego pokolenia na patriotyzm i na potrzebę dbania o wolność.

Marzena Iwan, Beata Odróbka

Święto Narodowe Trzeciego Maja