03 marca 2020

Zbliżający się egzamin ósmoklasisty nieustannie inicjuje szereg przedsięwzięć, które w zamierzeniu mają przełożyć się na sukces naszych uczniów w starciu z tym wymagającym sprawdzianem wiedzy i umiejętności. Kilkuletnia współpraca Trzynastki z Narodowym Teatrem Edukacji z Wrocławia umożliwia naszym podopiecznym kontakt z prawdziwą sztuką teatralną, która jest jednym z ważnych założeń podstawy programowej z języka polskiego. Wspomniany wyżej zespół nie boi się trudnych wyzwań i sięga po naprawdę wymagające teksty, dokonując ich wyjątkowych adaptacji. Tym razem uczniowie mieli okazję podziwiać teatralną wersję powieści Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec", co stało się idealną okazją do powtórki przed egzaminem (wszak to jedna z obowiązkowych lektur).

Spektakl pt. "Kamienie na szaniec" - Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia