17 marca 2019

Tydzień z liczba Pi zakończyła zabawa z aplikacją Quiver – 3D. Aplikacja pozwala uwolnić duszę artysty z jednoczesnym wejściem w interakcję z pokolorowanym obrazkiem poprzez dotknięcie ekranu tabletu czy smartfonu. Dzięki rozszerzonej rzeczywistości model z rysunku zmienia się w trójwymiarowy obiekt, który nie tylko posiada barwy użytych przez nas kredek, ale także potrafi się animować. Uczniowie mogli obserwować jak z siatki wybranej bryły powstaje jej model. Bryłę można było dotknąć, przesunąć, obrócić i przyjrzeć się jej z każdej strony także w powiększeniu, a nawet upamiętnić na zdjęciu Zajęcia były wspaniałym przykładem połączenia zabawy z nauką z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.

Katarzyna Mocek, Aleksandra Nita, Hanna Krzysztof, Monika Stępień

Zdjęcia w galerii!