26 czerwca 2023
Każda podróż ma swój początek i koniec. W czwartek – 23 czerwca br. - w Szkole Podstawowej nr 13 im. J. Skrzeka w Siemianowicach Śląskich odbyło się uroczyste pożegnanie klas ósmych, które – swą obecnością – uświetnili zaproszeni goście: Zastępca Prezydenta Miasta, Pani Beata Gałecka; Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji - Pani Patrycja Siarkowska, a także przyjaciel szkoły i znakomity muzyk - Józef Skrzek.
Przygotowany przez ósmoklasistów program artystyczny miał wyjątkową oprawę muzyczną i poetycką. Popularne piosenki, utwory poetyckie i muzyka Józefa Skrzeka oraz Fryderyka Chopina sprawiły, że atmosfera tego ostatniego wspólnego spotkania obfitowała w wiele emocjonujących chwil.
W pierwszej części uroczystości ósmoklasiści zwrócili się z podziękowaniami do Dyrekcji szkoły, a także nauczycieli, pracowników administracji i rodziców. Następnie - w postaci różnorodnych scen - przedstawili najważniejsze wydarzenia z ich szkolnego życia - począwszy od momentu, gdy po raz pierwszy przekroczyli mury szkoły, skończywszy na pożegnaniu ich przez uczniów klas siódmych.
Następnie Dyrekcja SP13 – Pan Krzysztof Zyska oraz Pani Beata Cofor (w towarzystwie gości) - wręczyła listy gratulacyjne rodzicom zaangażowanym w życie szkoły, ale także opiekunom uczniów wyróżniających się w nauce.
Akademię uwieńczyło uroczyste rozwiązanie klas ósmych, które zakończyło istotny etap ich edukacji. Powodzenia, Drodzy Absolwenci!!!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+62
 
 
 

 

Pożegnanie klas VIII

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Józefa Skrzeka

w Siemianowicach Ślaskich