05 czerwca 2021

Klub czytelniczy 01.06.2021 odwiedził szkolną świetlicę. Uczniowie klasy 6 e przeprowadzili zajęcia na podstawie bajki Hansa Christiana Andersena „Imbryk”. Starsi koledzy przeczytali tekst utworu, a następnie zorganizowali zabawy w formie Quizu oraz pracy plastycznej. Zakończeniem spotkania było odsłuchanie wesołej piosenki Kubusia Puchatka, do której wszyscy razem chętnie zatańczyli.

W klasach 1- 3 przeprowadzano akcję czytelniczą „ Kilka chwil z Detektywem Pozytywką”. Młodsi uczniowie na swoich lekcjach przeżyli spotkanie z tytułową postacią  serii książek „Detektyw Pozytywka”. Zajęcia polegały na pracy z tekstem – opowiadanie „ Zagadka 13”,  zabawach językowych, logicznych oraz multimedialnych. Dzieci poznały bohatera, wykonały papierowe latawce. Miały także okazję odsłuchać nagarnia wywiadu z autorem oraz wykładu dotyczącego pracy detektywa. Następnie również same zabawiły się w detektywa, badając odciski swoich palców. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci, zainteresowanie najmłodszych polską literatura, a także wspólna zabawa z książką.

PoczytajMY!