05 czerwca 2021

Uczniowie klasy 6e w składzie Milena Światłoń, Kalina Bodzek, Wiktoria Filip, Natalia Drzyzga, Tomasz Kapałka odwiedzili swoich młodszych kolegów na ich lekcjach.

Podczas pierwszego wspólnego spotkania on- line starsi uczniowie przeprowadzili zajęcia oparte na bajce terapeutycznej „Spotkanie ze zmrokiem”. Jej bohater- Jacek musi pokonać lęk przed ciemnością i samotnym zasypianiem.

Drugie zajęcia dotyczyły opowiadania ,,Najmilsza pamiątka" ze zbioru opowiadań „Mikołajek” autorstwa Rene Goscinnego i Jean Jacques Sempego. Tym razem tematyka była bardziej radosna i skupiała się na wesołej historii z życia klasy tytułowego bohatera.

Podczas każdych zajęć szóstoklasiści wcielili się w rolę nauczycieli, samodzielnie prowadząc lekcje, przygotowane wspólnie z P. Martą Tomanek. Atmosfera była bardzo miła, młodsi uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, biorąc udział w zabawach, chętnie odpowiadając na pytania i rozwiązując zadania. Powstały także kolorowe prace plastyczne, które prezentujemy poniżej. W planach przewidziane są kolejne spotkania oraz akacja czytelnicza „ Kilka chwil z Detektywem Pozytywką”.

PoczytajMY!