21 stycznia 2024

Jak co roku w bibliotece szkolnej odbyła się, mile wspominana przez wszystkich, uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych. 11 stycznia nasza czytelnia stała się  sceną teatralną, na której wystąpili uczniowie klasy piątej i szóstej. Nowi czytelnicy wspierani przez Smoka, Myszkę Mini, Kapitana Jacka poznali podstawowe zasady zachowania się w bibliotece oraz niezbędne informacje zawarte w regulaminie wypożyczania książek.

W obecności Wielkiej Księgi, w rolę, której wcieliła się uczennica klasy szóstej, pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, związane z poszanowaniem książek, korzystania z ich mądrości i sumiennym wypełnianiem obowiązków czytelnika. Potem nastąpił moment, na który wszyscy czekali, każdy z uczniów mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę!

Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali  dyplomy i Wyprawki Czytelnicze, w skład których weszły: książka Wnuczka Antykwariusza autorstwa Justyny Bednarek oraz broszura informacyjna dla rodziców. Wyprawki te zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii pod hasłem: Mała książka – wielki człowiek, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

Wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

Zapraszamy do biblioteki szkolnej (nie tylko pierwszoklasistów)!

 

 

 

Pasowanie na Czytelnika

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Józefa Skrzeka

w Siemianowicach Ślaskich