03 kwietnia 2019

Nadejście wiosny jest doskonałym czasem na odkrywanie różnych, ciekawych miejsc. Uczniowie naszej szkoły wybrali się w podróż do Chorwacji, Bułgarii, Czarnogóry oraz Grecji poprzez pracę metodą projektu.

Od 18 do 22 marca nauczyciele języków obcych przybliżali tradycje, obyczaje oraz kulturę krajów bałkańskich. Uczniowie, którzy biorą udział w zajęciach Edukacja europejska przygotowali prezentacje multimedialne, quizy oraz ciekawostki o wybranych państwach. Swoją wiedzą dzielili się z kolegami i koleżankami. Dzieci z klas I- III uczestniczyły w konkursie plastycznym, a tym samym wykonały olbrzymie plakaty związane z tematyką projektu.

21 marca wiosnę przywitaliśmy muzycznie i tanecznie. Na lekcjach muzyki dzieci miały okazję posłuchać piosenek bułgarskich i greckich. Natomiast podczas długiej przerwy na sali gimnastycznej mogli nauczyć się tańca greckiego oraz zobaczyć taniec ludowy z Bułgarii. Wszyscy już potrafimy wskazać dania krajów bałkańskich, ponieważ przygotowywaliśmy sałatkę grecką oraz czytaliśmy przepisy kulinarne. Cały dzień widać było barwy flagi greckiej, bułgarskiej, czarnogórskiej i chorwackiej dzięki kolorowym strojom uczniów.

Pierwszy dzień wiosny był radosny, pełen zabawy oraz niezapomnianych wrażeń. Dodatkową niespodzianką dla dzieci był słodki poczęstunek w trakcie zajęć. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych przygód w różnych zakątkach Europy.

M.Kuczyk, M. Majewska, A. Chudy, A. Kułagowska, N. Pisarzowska

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkrywamy Kraje Bałkańskie

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Józefa Skrzeka

w Siemianowicach Ślaskich