Szkoła Podstawowa nr 13 im. Józefa Skrzeka

w Siemianowicach Ślaskich

Na Świątecznym Jarmarku

Dnia 11 grudnia, po raz kolejny w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się świąteczny jarmark. Tego roku jarmark zorganizowano w celu wsparcia Kamila Wiącka w walce z chorobą. Całkowity dochód z imprezy wynikający ze  sprzedaży ozdób, choinek i stroików oraz ciast, kawy i napojów  przeznaczono na pomoc w leczeniu chłopca.  

Uczniowie wraz z całymi rodzinami przybyli, by wspólnie spędzić niezapomniane chwile ze znajomymi, koleżankami, kolegami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi. Wśród przyjaciół szkoły byli obecni m.in. Przewodniczący Rady Miasta Siemianowice Śląskie pan Adam Cebula, Pełnomocnik do Spraw Rodziny pani Danuta Sobczyk ,  dr  Małgorzata Mnich z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, pani Honorata Magnicka ze Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic SMS, dyrektorka Przedszkola nr 6 pani Agnieszka Syma i znany wokalista pan Damian Cabon z Przyjaciółmi panią Jolantą Erbel - Banik i panem Michałem Jakubikiem oraz wielu absolwentów naszej szkoły.

Wieczór obfitował w wiele atrakcji. Przy dźwiękach świątecznych piosenek oraz pastorałek można było dokonać zakupu pięknych ozdób, wykonanych przez dzieci, nauczycieli i rodziców w czasie warsztatów prowadzonych przez panią Edytę Guzendę. Szkolne stoisko zostało wzbogacone o maskotki i ozdoby wykonane przez kółko plastyczne oraz świetlicę szkolną. Niemałą atrakcją cieszyły się stoiska profesjonalnych wystawców.

Podziwialiśmy przepiękne popisy taneczne i wokalne naszych uczniów, a także występy rodzinne, a wśród nich występ pana Damiana Cabona z przyjaciółmi oraz uczniów i rodziców klasy 1a. Każda prezentacja budziła radość i była nagradzana gromkimi brawami. Jarmarkowy wieczór uświetnił koncert szkolnej „Betlyjki” pod kierunkiem Jarosława Janika  i „Anielskich Dziewczyn” z 7a.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również stoiska konsumpcyjne. W kawiarence wszyscy mogli napić się wyśmienitej kawy, skosztować smacznych wypieków naszych rodziców oraz wybornego bigosu i chleba ze swojskim smalcem, serwowanych przez pana Grzegorza Sabę.

Oczekiwaną chwilą było losowanie nagród niespodzianek wraz z nagrodą główną oraz ogłoszenie wyników konkursu na najpiękniejszą choinkę i bombkę.

Oto laureaci w poszczególnych grupach wiekowych:

Klasy 1 – 3

  1. Natalia Szymura 1c, Julia Szerman 1c

  2. Małgosia Domagała 1b

  3. Olga Guzenda 1b, Nikola Rysiok 1b, Nadia Musialik 2d

Wyróżnienia: Laura Michalin 1c, Natalia Bojarska 2b, Zuzia Kosmala i Aniela Zygzak 3a

Klasy 4 – 8

  1. Klaudia Zbieralska 6b

  2. Julia Guza i Agnieszka Więckowska 4c

  3. Jagoda Kuchta 5a, Sebastian Siekański 5c

     Wyróżnienia : Bartosz Cebrat 4c, Alicja Bednarczyk i Karol Bednarczyk 7a

 

Ważne okazały się darmowe bilety wstępu, które uprawniały do udziału w losowaniu i stały się źródłem radości dla wielu dzieci.

Kiermasz okazał się udaną imprezą. Przez cały czas trwania jarmarku sala gimnastyczna tętniła życiem. Po raz kolejny poczuliśmy się jedną wielką, trzynastkową rodziną, która nie tylko potrafi dobrze i zgodnie się bawić, ale przede wszystkim pomaga i wspiera innych w potrzebie.

Nad całością imprezy czuwały organizatorki. Ponadto zaangażowaniem wykazali się: Michał Kamiński, prowadząca jarmark Gabriela Opeldus, pracownicy świetlicy i kółko plastyczne pod opieką pani Beaty Faszyńskiej - Adamczak oraz pracownicy administracyjni szkoły. Dziękujemy Rodziców za wsparcie finansowe i aktywne włączenie się w organizację, a przede wszystkim panu Jackowi Dombrowie. Podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów, zwłaszcza do pani Edyty Guzendy. Wyrazy wdzięczności należą się również wszystkim gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenia i przybyli do naszej szkoły. Jak co roku w miłej i ciepłej atmosferze poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt, wzmocnioną poczuciem, że okazanie pomocy i wsparcia drugiemu człowiekowi w potrzebie jest najwyższą wartością.

Dziękujemy: Firmie Sagefredo – Monika i Stanisław Kołodziejowie, panu Markowi Banasikowi – dyrektorowi Siemianowickiego Centrum Kultury, panu Grzegorzowi Sabie, panu Damianowi Cabonowi i Przyjaciołom, wszystkim, którzy wzbogacili asortyment oferowanych produktów: paniom: Grażynie Głowackiej, Joannie Wilk, Marii Pilarz, Angelice Czop, Helenei Perkowskie, Iwonie Borowiec, firmie Artidekor – Artur Trzcionka. Całkowity dochód z imprezy przekazano na ręce skarbnika Rady Rodziców.

 

Przygotowała: Katarzyna Mocek, Justyna Jeż

Więcej zdjęć w galerii!

 

 

14 grudnia 2018