11 listopada 2019

W niedzielę 10 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w miejskich uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczestniczyli oni w przemarszu ulicami miasta pod Pomnik Powstańców Śląskich na Rynku Miejskim z udziałem Kompanii Honorowej-Wojskowej Asysty Honorowej 34. Śląskiego Dywizjonu Rakietowego OP w Bytomiu i Orkiestry Wojskowej z Bytomia. Młodzież dla uczczenia 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała biało-czerwone kotyliony, flagi oraz inne symbole narodowe, które ozdobiły miejski korowód. Uczniowie godnie reprezentowali szkołę z powagą niosąc jej godło. Podczas uroczystości wszyscy zebrani wysłuchali przemówień przedstawicieli władz miasta oraz siemianowickich organizacji, a następnie wzięli udział w ceremoniale wojskowym z udziałem Kampanii Honorowej Wojska Polskiego i Orkiestry Policyjnej. Delegacja naszej szkoły złożyła także kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Śląskich, oddając hołd wszystkim poległym w walce o wolną Polskę.

Miejskie obchody Święta Niepodległości