17 października 2018

Piękna pogoda, jesienne, ciepłe słońce zachęca do spakowania niezbędnych rzeczy do plecaka i wyruszenie w górską wyprawę. Urokliwe, malownicze Beskidy zaprosiły do niezapomnianej wycieczki uczniów klasy 5a.

            12 października, wczesnym rankiem o 6.15 uczniowie zgromadzili się przed SP13. Na dworze było jeszcze ciemno i chłodno. Wszyscy udali się autobusem do Katowic na dworzec kolejowy. Tam pociągiem ruszyli do Łodygowic. Podróż w miłej, radosnej atmosferze trwała ponad godzinę. Na dworcu turystów przywitało już ciepłe, jesienne słonce. Żwawym krokiem ruszyli w stronę szczytu. Okazało się, ze kondycja piątoklasistów jest na medal. Nikt nie narzekał, tempo zostało narzucone bardzo szybkie. Z uśmiechami na twarzy szli na Czupel. Po drodze podziwiali piękne krajobrazy oraz mieniące się różnymi barwami jesieni liście na drzewach. Na postojach był czas na krótki posiłek i szybką regenerację sił. Koło południa uczniowie zdobyli szczyt -  Czupel. Po pamiątkowym zdjęciu udali się do schroniska na Magurce. Tam, jak prawdziwi turyści, regenerowali się w jesiennym słoneczku, integrowali się w czasie ciekawych zabawa. Był także na czas na wspólny posiłek. Około godziny 15.00 uczniowie ruszyli w stronę Bystrej. Droga na dół, choć nie wymagała duże wysiłku fizycznego, była męcząca. Na szczęście jazda pociągiem pozwoliła na złapanie oddechu.

            Po 12 godzinach przed murami SP13, w świetle chylącego się ku zachodowi słońca nastąpiło rozwiązanie wycieczki. Jesienna wędrówka, choć absorbująca, przyniosła wiele radości i zadowolenia z siebie.

 

Beata Odróbka

 

Jesień w górach

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Józefa Skrzeka

w Siemianowicach Ślaskich