24 grudnia 2019

U schyłku Adwentu, po raz kolejny w naszej szkole mogliśmy obejrzeć przedstawienie bożonarodzeniowe, które przygotowali nasi utalentowani uczniowie.

Akademia rozpoczęła się od wniesienia światła betlejemskiego o które postarała się uczennica naszej szkoły – harcerka.

Po słowach powitania kierowanych przez dyrektora szkoły do wszystkich zebranych, w tym także do szanownych gości rozpoczęła się główna część spotkania – Jasełka.

Jasełka to jedna z tradycyjnych form przekazywania radosnej nowiny o przyjściu na świat Pana Jezusa.

Tegoroczny zespół utalentowanych uczniów przygotował teatralną interpretację  wzruszającego opowiadania bożonarodzeniowego opartego na dziele rosyjskiego pisarza Lwa Tołsoja pod tytułem „Cud Bożego Narodzenia".

Celem przedstawienia było przypomnienie zebranym, że zbliżający się okres świąt Bożego Narodzenia jest czasem, który potrafi czynić cuda w naszym życiu, ponieważ ma ogromną moc okazywania miłości.

Po części artystycznej, cała społeczność naszej szkoły zjednoczyła się na wspólnym kolędowaniu. Jasełka i kolędowanie wprowadziły nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Aby „cud Bożego Narodzenia" nie zakończył się w naszym życiu z chwilą zjedzenia wigilijnej wieczerzy czy rozebraniem choinki, zapoznajmy się z wierszem św. Matki Teresy z Kalkuty:

„Wtedy jest Boże Narodzenie"

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,

które jak żelazna obręcz uciskają ludzi

w ich samotności,

jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom",