27 września 2023

Język angielski daje nam wiele możliwości odkrywania świata, poznawania obcych kultur, pokonywania barier  oraz nawiązywania nowych relacji. Uczniowie klas 7 i 8 bardzo dobrze to wiedzą

 i właśnie dlatego  uczestniczyli w warsztatach językowych EUROWEEK w terminie 20 – 24 września 2023 r. w Międzygórzu.  Był to pięciodniowy wyjazd edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie uczestniczyć w życiu mieszkańców Europy i innych kontynentów.

Uczniowie rozwijali umiejętności społeczne: autoprezentacji, pracy w zespole, współpracy poprzez zabawę, obcowanie z muzyką , teatrem czy filmem. Wolontariusze z Włoch, Indii, Gruzji,  Kolumbii

i innych zakątków świata pozwolili uczestnikom przenieść się choć na chwilę do nowych miejsc słuchając tradycyjnych piosenek, śpiewając, ucząc się ludowych tańców i odgrywając scenki. Zawsze pamiętaliśmy o aktywnym rozpoczęciu dnia – Energizers (ćwiczenia ruchowe) rozpoczynały każdy dzień.

Wyjazd okazał się znakomitą okazją do integracji  z innymi szkołami, ponieważ został zorganizowany przy współpracy ze Szkołą Podstawowa nr 1 im. M. Kopernika w Siemianowicach Śląskich i I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. W zabawach brali udział także uczniowie ze szkoły podstawowej z  Łazisk Górnych.

Harmonogram pobytu był bardzo rozbudowany: wykłady na temat krajów wolontariuszy, spacery po okolicy,  praca w grupach, quizy oraz prezentacje uczestników. Zajęcia były prowadzone w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Wszyscy płynnie posługiwali się językiem angielskim. Niestety czas minął szybko, a w nas pozostały wspomnienia i nabyte nowe doświadczenia. Euroweek to wiedza, motywacja do nauki języków obcych, przyjaźń , radość i tolerancja.

 

 

 

Euroweek

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Józefa Skrzeka

w Siemianowicach Ślaskich