31 stycznia 2019

30 stycznia 2019 roku w SP13 miała miejsce prelekcja pt. Droga pożarowa – drogą życia. Wybrana grupa dzieci skorzystała z bardzo ważnego i interesującego spotkania ze strażakami, w czasie którego uczniowie dowiedzieli się, jak trudne bywa dotarcie na miejsce pożaru lub tragicznego zdarzenia. Strażacy wytłumaczyli dzieciom, ze droga pożarowa zapewnia szybki przybycie służb ratowniczych, a niedrożny dojazd wydłuża czas oczekiwania na pomoc. Uczniowie obejrzeli krótkie filmiki oraz prezentację multimedialna. Strażacy zwrócili szczególna uwagę na to, ze czas dojazdu może decydować o życiu i śmieci. Uczniowie wysłuchali także wykładu na temat bezpieczeństwa w czasie zimy oraz ferii.

Po części teoretycznej wszyscy uczestnicy spotkania udali się na podwórko szkolne. Tam obejrzeli wozy strażackie oraz krótką scenkę, w czasie której strażacy pokazali uczniom, w jaki sposób oraz jak długo trwa usunięcie samochodu z drogi pożarowej.

Na zakończenie wszyscy otrzymali drobną pamiątkę, a społeczność SP13 złożyła pisemne podziękowanie Staży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich.

Zdjęcia w galerii!

Droga pożarowa – drogą życia