18 listopada 2021

Szanowni Państwo,

w obecnym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 13 ponownie bierze udział w akcji „Wielka Liga Czytelników", po raz drugi pełniąc funkcję Koordynatora Powiatowego

Konkurs skierowany jest od klas 1-8 i ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek oraz skupienia wokół wspólnego czytania dzieci wraz z rodzicami. Zadaniem konkursu jest również wyłonienie najlepszych czytelników w województwie.

Zasady całego przedsięwzięcia są proste - uczniowie spośród spisu podanych lektur wybierają tę, którą chcą przeczytać ( 5 lektur przez cały okres trwania akacji bądź 4 książki i jeden plakat dotyczący czytania), a następnie otrzymują test sprawdzający ich znajomość danej

książki. Testy można zabierać do domu i rozwiązywać wspólnymi siłami razem z rodzicami i rodzeństwem. Zgłoszenia do udziału w konkursie są przyjmowane do 18 stycznia (w dowolnym momencie można wyrazić chęć wzięcia udziału).

 

Testy należy oddać do 7 lutego 2022 r.

 

Misją wydarzenia jest promowanie czytelnictwa jako ciekawej i rozwijającej formy spędzania czasu wolnego. Dlatego również i my, w myśl tej idei, zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie, do wybrania paru książek i przeżycia z nimi przygody, bo jak pisała Maria Dąbrowska "Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji".

Od 18 października nasi uczestnicy zebrali już 23 sprawności czytelnicze. Zachęcamy do udziału i życzymy powodzenia!

 

 

 

 

 

„Wielka Liga Czytelników"

Szkoła Podstawowa nr 13 im. Józefa Skrzeka

w Siemianowicach Ślaskich