11 listopada 2019

8 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji święta 11 listopada. Część artystyczna przygotowana została przez klasę 1c, 3 b i 7b. Młodzi aktorzy odegrali scenki przedstawiające najważniejsze momenty historyczne naszego kraju, przypominając nam o 123 latach niewoli i długiej drodze narodu polskiego do wolności. Całość przedstawienia uzupełniły wiersze i piosenki, których melodie i słowa poruszyły wszystkich. Dokładnie o 11: 11 uczniowie zebrani na sali gimnastycznej, na komendę Pana Dyrektora odśpiewali hymn Polski. Nietypowa godzina nie była przypadkiem, ponieważ prawie we wszystkich polskich szkołach, w tym właśnie czasie, zabrzmiała pieśń narodowa. Akademię kończyła poruszająca wypowiedź uosobionej Polski, przypominająca nam, że to od nas zależy los Polski i to, żeby Polska była Polską….

„Kochani tylko w waszych rękach mój los, zmieniajcie się, żeby Polska była

Polską, uleczcie mnie lecząc siebie, leczcie swe wady, zmieniajcie świat, póki

czas, póki czas, póki czas…”

Więcej zdjęć w galerii!

„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy”