01 lipca 2021

23 czerwca 2021 r., tj. w środę, odbyły się dwa apele porządkowe klas 1-3. W pierwszym z nich uczestniczyli nauczyciele i uczniowie klasy 2c, 3a, 3b, 3c i 3d. W drugim apelu udział wzięły klasy: 1a, 1b, 2 a i 2b.

Podczas spotkań uczniowie otrzymali nagrody, które zdobyli podczas konkursów odbywających się w szkole przez cały rok szkolny. Były to:

• konkurs plastyczny „Polska widziana oczami dziecka”;

• konkurs plastyczny: „Polska na 102! – maseczka”;

• Quiz wiedzy nt. Patrona Szkoły Podstawowej nr 13 – Józefa Skrzeka;

• Konkurs plastyczny „Miasto rodzinne naszego patrona – oczami dziecka”;

• konkursy związane z realizacją projektu „Działaj z impetem”;

• konkurs: „Lektura zamknięta w pudełku”;

• konkursy matematyczne związane z obchodami Światowego Dnia Liczby Pi;

• konkurs: Kangur Matematyczny 2021;

• konkurs „Popisz się talentem”;

• konkurs na najlepszego czytelnika w roku szkolnym 2020/2021r.

Ponadto, wychowawcy poszczególnych klas wręczali swoim uczniom nagrody książkowe za zdobyte wyróżnienia w nauce szkolnej.

Uczniowie otrzymali gratulacje od Pana Dyrektora, Pani Wicedyrektor oraz Pani Bernadety Wojtasik-Niemiec – przewodniczącej Rady Rodziców. Wszystkie nagrody zostały zakupione ze środków pieniężnych zgromadzonych na koncie Rady Rodziców.

Ważnym momentem było wzruszające podziękowanie za wieloletnią pracę w naszej Szkole złożone na ręce Pani Barbary Bogaczyk. Jej charyzmatyczność, radość z bycia nauczycielem i bijący optymizm na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich osób, z którymi przez tyle lat współpracowała.

W tym dniu pożegnaliśmy panią Izabelę Nowicką – wychowawczynię klasy 1b, życząc jej dalszych sukcesów i spełnienia zawodowego.

Na koniec warto nadmienić, iż podczas apelu porządkowego, przypomniano uczniom zasady związane z zachowaniem bezpieczeństwa podczas wakacji. Uczniowie dowiedzieli się, jak zachowywać się w górach, nad morzem, nad jeziorem, w lesie. Podkreślono, jak ważne jest, aby nie rozmawiać z nieznajomymi i nie oddalać się od opiekunów. Uczniowie doskonale pamiętają wszystkie numery telefonów alarmowych.

„Apel porządkowy klas 1-3”