18 grudnia 2019

Już niedługo Boże Narodzenie, w domach świąteczne przygotowania. Uczniowie klas: IIc i IIIa, 6 grudnia br., wybrali się na wycieczkę do Fabryki Bombek „Dekora” w Miechowie. Mieli okazję przyjrzeć się procesowi powstawania i malowania ozdób choinkowych. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali pracę pracowników zakładu. Poznali proces dmuchania i wybarwiania szklanych baniek, sposoby ich dekorowania i pakowania. Szklane ozdoby choinkowe przybierały kształty nie tylko tradycyjnych okrągłych bombek, ale również kształty zwierzątek, postaci z bajek, aniołków, mikołajów a nawet małych samochodzików. Uczestniczyli również w warsztatach, gdzie mieli możliwość samodzielnie przyozdobić wybraną bombkę. Dumni ze swojego dzieła, wrócili do domu z pomalowanymi przez siebie ozdobami, które wkrótce zawisną na domowej choince.

Henryka Sygut, Izabela Gogol

Więcej zdjęć w galerii!