10 października 2021

9 października 2021 roku został zainaugurowany XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Z tej okazji grupa 16 uczniów naszej szkoły wystąpiła w przedstawieniu poświęconym osobie świętego Jana Pawła II. W oparciu o jego nauczanie staraliśmy się wyjaśnić: Dlaczego nie mamy się lękać? Kto może pokonać nasz lęk?. Całość została uświetniona solowym wykonaniem pieśni przez Alicję Donaj, Damiana Płoskonkę, Szymona Siarkowskiego, Zuzanę Dombrowę oraz Julię Szerman. Wszyscy spisali się wzorowo. Na koniec otrzymaliśmy pisemne podziękowanie. Obecny wśród gości ks. dr Robert Kaczmarek, koordynator Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w archidiecezji katowickiej powiedział: jeśli mamy takie dzieci i młodzież, to możemy być spokojni o przyszłość.

Dzień Papieski w Parku Tradycji